20 czerwca w ramach działań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa odbyło się spotkanie z poetką, Panią Aldoną Jańczak. „Poezja lekarstwem dla duszy” to przesłanie przyświecało rozmowom o poezji i jej tworzeniu. Pani Aldona opowiadała o inspiracjach, warsztacie pisarskim, zaznajamiała dzieci ze swoją twórczością oraz odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów.

Pani Aldono,dziękujemy za poświęcenie nam czasu oraz podzielenie się swoją poetycką radością.

354825038 811440083938362 1109335501407898533 n

W czwartek 11 maja w  szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.

3

Z okazji tego święta, dzieci przedszkolne wraz z opiekunami, złożyli bibliotekarzom naszej szkoły serdeczne życzenia. Następnie nasi milusińscy zwiedzili bibliotekę. Z ogromnym zainteresowaniem przeglądali książeczki i dzielili się swoimi wrażeniami. Zaznajomili się też z pracą bibliotekarza. Wszystkie panie pracujące w szkolnej bibliotece  przesyłają dzieciom i ich opiekunom gorące podziękowania, uściski  a także zapraszają do dalszych  odwiedzin.  

9

25 kwietnia i 9 maja 2022 roku do Biblioteki Szkolnej zawitały dzieci z naszego przedszkola „Malinki”, „Jarzębinki” i „Poziomki”. Dzieci zwiedziły bibliotekę, mogły zapoznać się z księgozbiorem literatury dziecięcej. Nauczyciele bibliotekarze otrzymali piękne laurki i książkę, którą dołączymy do zbiorów bibliotecznych. Bardzo dziękujemy i zapraszamy.

Monika Kowalska, Katarzyna Mądrzak, Małgorzata Gendek i Elwira Łucka

IMG 2489

We wtorek 17 maja miało miejsce pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Na początku dzieci wysłuchały „listów od książek”, w których były zapisane  prośby dotyczące ich poszanowania. 

20220518 111419

Z okazji tego święta z wizytą do biblioteki szkolnej przybyły dzieci przedszkolne z grupy Truskaweczek wraz ze swoimi wychowawczyniami: paniami Magdą Wiłą i Justyną Kromolicką. Powitała ich pani Kasia Mądrzak.

Spotkanie przebiegało pod hasłem: „W BIBLIOTECE OBOWIĄZUJE KULTURKA”. Dzieci określały, na czym polega właściwe zachowanie się w bibliotece oraz co powinien robić „przyjaciel książek”. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie korzyści dla człowieka ma ich czytanie. Oprócz tego, dzieci w skrócie dowiedziały się na czym polega praca  bibliotekarza oraz to, jak można zostać czytelnikiem biblioteki .

Po takiej porcji informacji, Truskaweczki wysłuchały bajek czytanych przez panią bibliotekarkę. Następnie pod opieką swoich wychowawczyń miały okazję wybrać i wypożyczyć książeczki.

Dziękujemy za piękne spotkanie

Katarzyna Mądrzak

001