Biblioteka
W dniu 25. listopada swoje święto ma Pluszowy Miś. Z tej okazji dzieci z grup: ”Truskaweczki” oraz „Jeżynki”, wysłuchały opowiadań o misiach- swoich pluszowych przyjaciołach. Teksty czytała Pani Monika Kowalska. Po wysłuchaniu bajeczek, dzieci tańczyły, rysowały, bawiły się ze swoimi pluszakami.

We współpracy z biblioteką szkolną odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W grupach przedszkolnych i w klasach I-III miały miejsce spotkania, podczas których dzieci mogły posłuchać oraz samodzielnie czytać książki. W grupie przedszkolaków opowiadania czytali szkolni wolontariusze. Następnie odbyły się rozmowy na temat przeczytanych tekstów. Dzieci swoje emocje przelały na kartki papieru, wykonując ilustracje.

Miesiące październik i listopad były zadedykowane promowaniu czytelnictwa. Czytanie książek dostarcza dzieciom radości. Pozostawia również piękne wspomnienia. Porządkuje też świat dziecka.. Promowanie czytelnictwa w naszej bibliotece odbywało się poprzez eksponowanie nowości wydawniczych, rozmowy indywidualne z dziećmi a także lekcje biblioteczne. Podczas tych spotkań dzieci oglądały książki, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach literackich.

20 czerwca w ramach działań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa odbyło się spotkanie z poetką, Panią Aldoną Jańczak. „Poezja lekarstwem dla duszy” to przesłanie przyświecało rozmowom o poezji i jej tworzeniu. Pani Aldona opowiadała o inspiracjach, warsztacie pisarskim, zaznajamiała dzieci ze swoją twórczością oraz odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów.
Pani Aldono,dziękujemy za poświęcenie nam czasu oraz podzielenie się swoją poetycką radością.

W czwartek 11 maja w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.

Z okazji tego święta, dzieci przedszkolne wraz z opiekunami, złożyli bibliotekarzom naszej szkoły serdeczne życzenia. Następnie nasi milusińscy zwiedzili bibliotekę. Z ogromnym zainteresowaniem przeglądali książeczki i dzielili się swoimi wrażeniami. Zaznajomili się też z pracą bibliotekarza. Wszystkie panie pracujące w szkolnej bibliotece przesyłają dzieciom i ich opiekunom gorące podziękowania, uściski a także zapraszają do dalszych odwiedzin.

25 kwietnia i 9 maja 2022 roku do Biblioteki Szkolnej zawitały dzieci z naszego przedszkola „Malinki”, „Jarzębinki” i „Poziomki”. Dzieci zwiedziły bibliotekę, mogły zapoznać się z księgozbiorem literatury dziecięcej. Nauczyciele bibliotekarze otrzymali piękne laurki i książkę, którą dołączymy do zbiorów bibliotecznych. Bardzo dziękujemy i zapraszamy.
Monika Kowalska, Katarzyna Mądrzak, Małgorzata Gendek i Elwira Łucka
Strona 3 z 6