ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

My biegamy – Pomagamy!

       W miesiącu wrześniu i październiku uczennice naszej szkoły z klas 6a, 6b, 7b i 7c wraz ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego panią Elżbietę Wojciechowską i Małgorzatę Zajda brały udział w wyzwaniu „RAKREATON – RATUJEMY DZIECI CHORE NA RAKA”.

Dyplom RakReaton

 

Cała akcja zorganizowana została przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i Kampanię Złotej Wstążki. Polegała ona na wspólnym pokonaniu 1 miliona kilometrów w RakReaton w takiej formie aktywności jak bieg, marsz, jazda na rowerze lub innej formie ćwiczeń. Rejestracja przebytych kilometrów była  poprzez aplikację Activy. Dzięki temu 100 000 złotych zostało przekazane dzieciom chorym na nowotwory z Kliniki Przylądek Nadziei. Partnerami akcji byli: IMPEL, LOTTO Activy. Wspólnie dołożyliśmy 328, 8 km ( 152,8 km na rowerze i 176 km maszerując i biegając. Każdy uczestnik akcji otrzymał pamiątkowy dyplom. Jesteśmy dumni, że w tak prosty i przyjemny sposób mogliśmy się dołączyć do takiej akcji, jednocześnie dbałyśmy o swoją aktywność fizyczną.

Małgorzata Zajda

Udostępnij na Facebooku