UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Ze względu na pandemię nie było uroczystej akademii poświęconej Janowi Pawłowi II, ale w klasach zorganizowano różne inicjatywy, by uczcić ten dzień. 

Uczniowie niektórych klas obejrzeli filmy edukacyjne poświęcone Wielkiemu Polakowi oraz uczestniczyli w grach i zabawach edukacyjnych. Klasy czwarte śpiewały ulubione piosenki Jana Pawła II, a dzieci klasy piątej czytały wiersze autorstwa Karola Wojtyły. Każda lekcja religii była poświęcona papieżowi. Oprócz tego, w każdej klasie powstała gazetka ścienna na cześć Patrona, a na zajęciach z informatyki uczniowie przygotowali prezentacje. Ponadto został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy list i kartkę pocztową do Jana Pawła II, a także Wielki Quiz wiedzowy. W pierwszym konkursie zwyciężyła Nikola Niewiada z klasy 7c, a największą wiedzą w quizie wykazał się Robert Babiarz z klasy 8a.

W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego. Zapraszamy do posłuchania uczniów uczęszczających na zajęcia "Akademii Piosenki", którą prowadzi pan Łukasz Adamski. Swoje zdolności wokalne zaprezentowali: Adrianna Klotzel, Martyna Paterczyk oraz Olivier Kowalczyk.

Udostępnij na Facebooku