UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

2 października 2020r. odbyła się 3 edycja NOCY ZAWODOWCÓW  online pod hasłem "Wielkopolska w sieci zawodów" objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka oraz patronatem medialnym lokalnych mediów.

120764678 3505856099496738 5099736862934300915 o 1

 

87 drużyn z południowej Wielkopolski  wzięło udział w tym wydarzeniu. Uczniowie z różnych szkół rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Tematyka dotyczyła  tajników wykonywania różnych zawodów, ale nie tylko. Grupa uczniów z klasy 8 a w składzie: Milena Bochniak, Anna Janicka, Wiktoria Stoppok, Miłosz Derbich,  Błażej Piękny, Bartosz Opielewicz   rozwiązała  ZAWODOWY EXPRESS  z wynikiem 100%,  dodatkowo w najkrótszym czasie   i  zajęła  1 MIEJSCE.

Dodatkowo nagrody indywidualne w ZAWODOWYM ROZDANIU otrzymali: Milena Bochniak i Miłosz Derbich.

Imprezę prowadził youtuber Wojtek Kaczmarczyk, znany z programu DO ROBOTY, który podczas Nocy Zawodowców ukazał premierowy odcinek nagrany w Kaliszu, prezentujący  zawód związany  z budową oraz strojeniem fortepianów i pianin. Wojtek Kaczmarczyk opowiadał także o plusach   i minusach pracy w poszczególnych zawodach (swoich sił spróbował już w ponad 100!) oraz doradzał uczestnikom, w jaki sposób budować swój wizerunek w sieci, aby sprzyjał on znalezieniu pracy.

W wydarzeniu brali również udział rzemieślnicy i pracodawcy z subregionu kaliskiego, którzy opowiadali  o tajnikach wykonywanych zawodów oraz prezentowali uczestnikom swoje pracownie, warsztaty – często na co dzień niedostępne.

Celami inicjatywy była: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

Elżbieta Wojciechowska

Renata Woś

Udostępnij na Facebooku