UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

Grupa uczniów klasy 5a o nazwie "Pasjonaci z Kowalewa": Julia Buszyk, Wanessa Czajka, Nadia Działoszyńska, Agata Frankowska, Wojciech Kubasik, Bartosz Kycia, Dzesika Pachciarek, Olga Penkala, Oliwia Urbaniak wzięła udział w IV edycji projektu "Być jak Ignacy". Opiekunem zespołu była Teresa Zielińska. W projekcie wzięło udział ponad 1500 szkół z całej Polski. Nasza szkoła odniosła bardzo duży sukces, gdyż zostaliśmy nominowani do  tytułu Naukowej Szkoły Ignacego 2020. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czasie Gali Finałowej, 23.06.2020 r. o godzinie 10:00. Transmisja na profilu programu Być jak Ignacy, na portalu Facebook. Trzymajcie kciuki!

 

 

Celem programu była popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. W tej edycji zgłębialiśmy wiedzę o Stanisławie Adamowiczowej, Janie Czochralskim, Mieczysławie Bekkerze oraz Józefie Hofmannie. Projekt składał się z czterech etapów, podczas których uczniowie musieli wykonywać różne zadania, a opiekun - przesyłać sprawozdania udokumentowane zdjęciami. Na koniec projektu należało wykonać pracę  końcową - konkursową, która polegała na stworzeniu wynalazku, makiety lub innej pracy kreatywnej powiązanej tematycznie z dokonaniami jednego z naukowców. Projekt  trwał od 10 października 2019 roku do 11 maja 2020 roku.

Udostępnij na Facebooku