UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

27 listopada uczniowie klas VI-tych wraz z opiekunami obejrzeli spektakl “Trójka na głowie” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego. Sztuka ta opowiada o dwóch bohaterach – Jedynce i Dwójce, którzy całe życie spędzają według jasnych reguł i porządku - „Pierwsze jest zawsze pierwsze, a drugie musi być zawsze drugie”.

IMG 20191127 085552 Copy

 

Obaj bohaterowie są zmęczeni i nieszczęśliwi, ale nie mają odwagi dokonać żadnych zmian. Nieoczekiwanie w ich życie wkracza Trójka, która zaczyna odwracać wszystko do góry nogami. Nowatorski spektakl spotkał się z żywym zainteresowaniem uczniów, którzy zobaczyli znakomicie zrobione , mądre przedstawienie z puentą iż każdy może być ptakiem, nawet jeśli „naturalny ład” próbuje wymóc coś innego.W foyer teatru im. W. Bogusławskiego uczniowie wzięli również udział w warsztatach teatralnych związanych z tematyką podjętą przez twórcę sztuki Carstena Brandau.  

IMG 20191127 100212 Copy

IMG 20191127 100310 Copy

IMG 20191127 100315 Copy

                                                                                                     Katarzyna Sikora

                                                                                                     Olga But - Będzieszak

Udostępnij na Facebooku