UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

W piątek 15.11.2019 r. nasza szkoła gościła p. Alexandreę Riddell - Amerykankę, która jest beneficjentką programu Education USA - amerykańskiego Departamentu Edukacji.

Zdjcie powitalne Copy

 

Stypendyści programu podczas pobytu w Polsce mają możliwość odwiedzania polskich szkół i opowiadania nie tylko o Stanach Zjednoczonych ale także zachęcania do podjęcia studiów na terenie Ameryki Północnej. Pani  Alexandrea odwiedziła grupę przedszkolaków, gdzie wspólnie z nimi zaśpiewała popularne piosenki poznane w czasie zajęć języka angielskiego i zapozowała do pamiątkowych zdjęć. Stypendystka przeprowadziła również dwie lekcje dla klas siódmych i ósmych o kulturze i systemie edukacyjnym w USA. Niecodzienna lekcja języka angielskiego była podróżą w krainę historii USA, geografii, kultury, kuchni amerykańskiej, sportu i amerykańskiej edukacji. Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję zapoznać się z fotografiami przedstawiającymi malownicze krajobrazy Stanów Zjednoczonych a p. Alexandrea w bardzo przystępny sposób opowiedziała o stanie Virginia, z którego pochodzi. W ramach podziękowania za zaproszenie do szkoły, uczniowie otrzymali kilka gadżetów z emblematem amerykańskiej flagi a p. Aleksandrea otrzymała z rąk p. Wicedyrektor Aldony Jańczak pamiątkowy szkic szkoły w Kowalewie.

IMG 20191115 100245 Copy

IMG 20191115 103551 Copy

IMG 20191115 103605 Copy

IMG 20191115 113632 Copy

IMG 20191115 114111 Copy

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniały czas spędzony z nami!

                                                  

                                                                                                               Katarzyna Sikora

Udostępnij na Facebooku