UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

2 września 2019 roku miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się o godz.8.00 Mszą świętą w kościele parafialnym, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz. Następnie wszyscy udali się do szkoły na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego, gdzie Pani Dyrektor Elwira Łucka przywitała gości i całą społeczność szkolną.

 

Grupa uczniów pod kierunkiem Pana Łukasza Adamskiego przedstawiła krótką część artystyczną, żegnając wakacje i witając piosenkami nowy rok szkolny.

Podczas wystąpienia Pani Dyrektor podkreśliła, że nie możemy zapomnieć, iż 80 lat temu, 1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Wojna pochłonęła wiele istnień ludzkich i spowodowała wiele zniszczeń. Dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków, dziś my możemy żyć i uczyć się w wolnej Polsce.

Następnie zwróciła się do uczniów z życzeniami wielu sukcesów, zaś nauczycielom życzyła wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Na zakończenie akademii, Pani Wicedyrektor Aldona Jańczak przedstawiła wychowawców i uczniów klas pierwszych i czwartych.

 

 

Udostępnij na Facebooku