UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 składało się z dwóch części. O godz. 8.00 pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Wiesława Kondratowicza została odprawiona Msza święta dziękczynna w intencji uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły, a następnie w sali gimnastycznej Pani Dyrektor Elwira Łucka wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody za sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych oraz za działalność w Samorządzie Uczniowskim.

 

Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Elwira Łucka, która powitała wszystkich zebranych oraz pogratulowała uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie, a także podziękowała nauczycielom, wychowawcom, wszystkim pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w wypełnianie swoich obowiązków.

Po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor, nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klas młodszych, którzy ślubowali godnie reprezentować szkołę.

Uczniowie klasy pierwszej oraz klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów w pięknej części artystycznej przygotowanej przez Panie: Ewę Gocką, Marzenę Janusz, Renatę Woś oraz Pana Łukasza Adamskiego - odpowiedzialnego za oprawę muzyczną.

W tym roku było nietypowo, ponieważ absolwentami szkoły byli uczniowie klas ósmych oraz gimnazjaliści klas trzecich. Zgodnie z ceremoniałem, absolwenci oraz uczniowie pozostałych klas wyróżniający się w nauce otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia gimnazjum.

Jak są pożegnania, są też łzy...

Pani Dyrektor podziękowała za wspaniałą współpracę Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Iwonie Kaczor, która pełniła tę funkcję przez 26 lat.

Na uroczystości, medalami zostali wyróżnieni także uczniowie, którzy zasłużyli się dla szkoły w sporcie, zdobywając sukcesy w różnych dyscyplinach i tym samym uplasowując szkołę na XIV miejscu w Wielkopolsce.

Dyplomy i upominki otrzymali również:

  • Klaudia Kaczor, która godnie reprezentowała szkołę w konkursach matematycznych, zdobywając I miejsce w Wielkopolsce oraz II miejsce w kraju w konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka” oraz dwa wyróżnienia w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK w kategorii Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego oraz w kategorii Ilustracja elementów sztuki lub techniki z GeoGebrą.
  • Maksymilian Grzegorczyk, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz zajął XIV miejsce w ogólnopolskim konkursie Galileo z chemii.
  • Miłosz Janicki, Nikola Chwałkowska, Patrycja Łojek, Aleksandra Kołaska, Kornelia Szymaniak zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu "Matematyczne natchnienie dla artysty" oraz Nadia Kaźmierczak wyróżniona w tym konkursie.
  • Marcin Wiśniewski, zdobywca wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR
  • Piotr Marchwiak i Wojciech Ziętek - zdobywcy I miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w VII Regionalym Konkursie na Ciekawe Doświadczenia Fizyczne za zbudowanie chłodziarki w ramach SCI (Szkolnego Centrum Innowacji)

Już wakacje!!!

Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Absolwentom - dostania się do wymarzonych szkół. Wracajcie po wakacjach cali i zdrowi!

Do zobaczenia!!!

 

Udostępnij na Facebooku