ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

Projekt e-twinning skierowany był do uczniów trzydziestu Szkół Podstawowych w Polsce, a uczestniczyła w nim grupa dzieci z klasy VI A.

received 550979662549802

 

logoetwinning 

W trakcie realizacji projektu, uczniowie podejmowali działania związane z promowaniem zdrowych nawyków żywieniowych wśród nastolatków polegających na komponowaniu własnych jadłospisów, analizowaniu składu popularnych przekąsek, współtworzeniu książki kucharskiej, przygotowywaniu owocowo-warzywnych kompozycji. Ponadto, wspólnie z innymi uczniami tworzyli akrostych - utwór wierszowany związany z hasłem projektu. Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu online z ekspertem ds żywienia p. Joanna Gadomską-członkinią popularnej grupy facebookowej Superbelfrzy RP.

Efektem udziału w projekcie jest zapoznanie się uczniów z platformą edukacyjną e-twinning, która oferuje sieć współpracy pomiędzy szkołami i uczniami na całym świecie, a także podniesienie świadomości uczniów dotyczącej produktów spożywczych i przede wszystkim zmiany diety na zdrowszy styl życia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pracą w załączonej prezentacji.

Katarzyna Sikora

Udostępnij na Facebooku