UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

Nikola Niewiada to uczennica klasy Vc obdarzona talentem literackim. Pod czujnym okiem swojej polonistki pisze własne teksty i wysyła je na różne konkursy literackie.

nikola

 

W jednym z nich została wyróżniona. Mowa o XXXV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Jest to sukces niemały, gdyż na konkurs nadesłano 8695 prac ze szkół z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Jury składające się m.in. z literaturoznawców, historyków literatury, poetów, pisarzy i polonistów wyłoniło 162 Laureatów i wyróżniło 272 uczniów.

dyplom2

dyplom1

Gorąco gratulujemy Nikoli, której sukces jest dowodem na to, że warto rozwijać swoje pasje.


Aldona Jańczak

Udostępnij na Facebooku