UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

Nasi gimnazjaliści Piotrek Marchwiak i Wojtek Ziętek zajęli I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w VII Regionalym Konkursie na Ciekawe Doświadczenia Fizyczne zorganizowanym przez ODN w Kaliszu.

106 7565 Copy

 

Konkurs odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Nasi uczniowie zaprezentowali chłodziarkę termoelektryczną i wzbudzili tym projektem duże zainteresowanie wśród uczestników konkursu, uczniów LO odwiedzających aulę, ale przede wszystkim członków komisji konkursowej. Chłopcy brawurowo omówili zjawiska fizyczne zachodzące w tym urządzeniu, a w przygotowanej prezentacji przedstawili etapy swojej 3 miesięcznej pracy. Praca konkursowa wymagała wiadomości nie tylko z fizyki, ale także z elektroniki i programowania. Nie bez znaczenia miały także umiejętności zdobyte w ramach SCI. Poziom prezentowanych prac konkursowych był bardzo wysoki i interesujący. Wiele z nich można wykorzystać na swoim podwórku w w pracy z uczniami oraz udowodnić, że fizyka wcale nie musi być nudna.

106 7581 Copy

Zajęcie I miejsca naszych gimnazjalistów w tym konkursie jest więc składową działań pedagogicznych dynamizujących rozwój ich zainteresowań i uzdolnień.

 Gratulujemy sukcesu

Galeria zdjęć

Małgorzata Włodarczyk

Udostępnij na Facebooku