ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

8 czerwca 2018 r. na boisku szkolnym ZSP nr 2 w Pleszewie oraz na Hali Sportowej ZSP nr 1 odbyła się Olimpiada Sportowa PPL.

ppl3

 

ppl2

Impreza miała na celu popularyzację  sportu  i rekreacji w Pleszewie,  propagowanie zdrowego stylu życia, stworzenie każdemu warunków do czynnego uczestnictwa w różnych  formach  współzawodnictwa sportowego oraz integrację środowiska lokalnego.

ppl12 2

Uczniowie z klas II- III uczestniczyli w różnych  konkurencjach sportowych min. w  sadzeniu ziemniaków, wyścigu  z woreczkiem, rzutach do celu na czas, wyścigu z piłką w rzędach, wyścigu braci syjamskich oraz przeciąganiu liny.

ppl12 1

ppl12 3

ppl12 4

ppl12 5

Natomiast uczniowie z klas IV-VI rywalizowali min. w biegu z przyborem, kozłowaniu piłki po slalomie, sadzeniu ziemniaków, sztafecie wahadłowej, rzutach piłki do kosza na czas oraz strzelaniu do bramki.

ppl12 6

ppl12 7

Nasze ekipy  z klas III  oraz IV-VII walczyły dzielnie i ostatecznie zajęły:

 II MIEJSCE!!!

oraz wygrały po 300 zł na zakup sprzętu sportowego dla szkoły.

Otrzymaliśmy pamiątkowy puchar na grupę, a każdy uczestnik dostał  medal i dyplom.

W rozgrywkach klas III brali udział:   Agata Frankowska kl. III a, Nadia Działoszyńska kl. IIIa, MarcelDziałoszyński kl. IIIa,Wanessa Czajka kl. IIIa, Jan Szczepaniak kl. IIIa, Wojtek Kubasik kl. IIIa, Kacper Marcinkowski kl. IIIa, Kamil Pańczak kl. IIIa, Alicja Szymczak kl. IIIb, Lena Ulka kl. IIIb, Laura Bigoś kl. III b, Aleksandra Gajewska kl. IIIb,  Sara Nowacka kl. IIIb, Bartek Skałecki kl. IIIb , Ada Klozel kl. IIIb, Szymon Gryszka kl. IIIb, Wojciech Moliński kl. IIIb, Wiktor Garsztka kl IIIb 

Reprezentanci klas IV-VII: Nikola Niewiada kl. IVc, Milena Bochniak kl. Va, Monika Sikora kl. Vb, Nikola Antczak kl. Vb, Weronika Mrula kl. Vb, Martyna Kucharzak kl. VIb, Rozalia Łokietek kl. VIa, Wiktoria Juraszyk kl. VIb, Paweł Sarna kl. IVb, Antoni Zdunek kl. VIa, Nikodem Dryjański kl. VIb, Jakub Olejniczak kl. VIb, Konrad Maciejewski kl. VIb, Kornel Maciejewski kl. VIb, Jakub Kubasik kl. VI b.

W Olimpiadzie uczniowie uczestniczyli pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Elżbiety Wojciechowskiej i Małgorzaty Zajdy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach sportowych.

Elżbieta Wojciechowska

Udostępnij na Facebooku