ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

 XXVII Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt im. Mariana Kosmowskiego

oraz

IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Prezesa Spółki Sport Pleszew

12 czerwca 2018r. na Hali Sportowej w  ZSP nr 3 w Pleszewie  odbył się   XXVII Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt im. Mariana Kosmowskiego oraz IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Prezesa Spółki Sport Pleszew.

T1

Podczas otwarcia rozgrywek wspomniano pamięć Mariana Kosmowskiego pedagoga, nauczyciela wychowania fizycznego i wielkiego pasjonata piłki ręcznej oraz Ewy Wojciechowskiej, dzięki której tej turniej zaistniał.

Otwarcia rozgrywek dokonali: pani dyrektor ZSP w Kowalewie Elwira Łucka, prezes Spółki Sport pan Eugeniusz Malecki, pani Anna Kosmowska, Ryszard Michalski, Magdalena Wojciechowska i Tadeusz Wojciechowski.

T3

W rozgrywkach brały udział  cztery drużyny. Najlepszy okazał się  zespół z Gimnazjum  w Kowalewie (opiekun Paweł Szczepaniak), II miejsce zajęło  Gimnazjum w Czerminie  (opiekun Mariusz Mańczak) III miejsce z dziewczęta ze SP w Kowalewie  (opiekun: Elżbieta Wojciechowska), IV  były  dziewczęta z Gimnazjum nr 3  (opiekun: Karolina Domagalska, Piotr Chatliński).

T13

Najlepszą zawodniczkę obdarowano pucharem im. Ewy Wojciechowskiej i nagrodą rzeczową. Została nią -  Zuzanna Szczepaniak- uczennica Gimnazjum w Kowalewie. Także wybrano najlepszą bramkarkę: została nią Angela Walczak z Gimnazjum w Kowalewie oraz najlepszego strzelca - Weronikę Olenderek z SP w Kowalewie i  najmłodszą zawodniczkę, która ambitnie walczyła  podczas gry. Została nią  uczennica SP w Kowalewie: Milena Bochniak. Wszystkie dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe.

T8

Wśród chłopców najlepszy okazał się zespół z Gimnazjum w Broniszewicach  (opiekun  Maciej Janik i Patrycja Kruchowska), II miejsce zajęło Gimnazjum  nr 3 w Pleszewie (opiekun Piotr Chatliński), a III miejsce drużyna  z Gimnazjum w Kowalewie (opiekun Ryszard Michalski). Najlepszym strzelcem podczas rozgrywek  wśród chłopców został  Kacper Banaszak z Gimnazjum  w Broniszewicach, a bramkarzem - Jakub Durski także z Gimnazjum w Broniszewicach. Natomiast najlepszym zawodnikiem z Kowalewa okazał się Kacper Adamski. Wybrani chłopcy również otrzymali  nagrody rzeczowe.

T12

W takcie meczu delegacja złożyła na grobie Mariana Kosmowskiego i Ewy Wojciechowskiej wiązanki.

T6

Puchary na Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt im. Mariana Kosmowskiego zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pleszewie, a na IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Prezesa Spółki Sport Pleszew przez prezesa Spółki Sport pana Eugeniusza Małeckiego. Natomiast nagrody rzeczowe  przez przyjaciół szkoły.

Dyplomy nagrody i puchary dziewczętom  wręczali: pani dyrektor Elwira Łucka, Anna Kosmowska Ryszard Michalski i Magdalena Wojciechowska.  Natomiast chłopcom podczas IV Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Prezesa Spółki Sport pani dyrektor Elwira Łucka, prezes Spółki Sport pan Eugeniusz Małecki oraz Magdalena Wojciechowska.

T10

Turniej został zorganizowany przez dyrekcję i nauczycieli wychowania fizycznego ZSP w Kowalewie: Ryszarda Michalskiego, Pawła Szczepaniaka, Małgorzatę Zajdę i Elżbietę Wojciechowską.

Elżbieta Wojciechowska

 

Udostępnij na Facebooku