ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

16 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły - Śwętego Jana Pawła II.

DSC 0921

Świętowanie rozpoczęliśmy od wymarszu do Kościoła. Pochód otwierał poczet sztandarowy, a za nim wszystkie klasy pod opieką wychowawców.

Mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz, Wiesław Kondratowicz.

Po uroczystej Mszy św. wróciliśmy do szkoły, aby wziąć udział w akademii ku czci naszego patrona.

DSC 0890

Na początku głos zabrała Pani wicedyrektor Aldona Jańczak, która przedstawiła Jana Pawła II jako wielkiego przyjaciela wszystkich ludzi. W swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważne były dla Papieża dzieci oraz życzyła wszystkim, aby słowa przez niego wypowiedziane "padały na żyzne gleby naszych serc".

DSC 0893

DSC 0929

Następnie uczniowie pod kierownictwem pani Małgorzaty Maniak, Małgorzaty Barańczyk i pana Łukasza Adamskiego przypomnieli sylwetkę naszego patrona w przepięknym i wzruszającym montażu słowno-muzycznym.

DSC 0930

Na zakończenie rozdano nagrody w konkursie plastycznym, zorganizowanym z tej okazji.

DSC 0939

Małgorzata Maniak

Małgorzata Barańczyk

Udostępnij na Facebooku