UWAGA

ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

W piątek, 31 maja br. uczniowie naszej szkoły spotkali się z podróżnikiem Grzegorzem Michałkiem. Pan Grzegorz Michałek jest rekordzistą największej deniwelacji świata (10380 m). Jako pierwszy w historii zdobył najniżej i najwyżej położony punkt globu. Nasz gość jest również ratownikiem GOPR, grotołazem,  himalaistą, anglistą, a przede wszystkim „człowiekiem z pasją”.

100 0185 Copy

 

Pan Grzegorz opowiedział uczniom o wyprawie pod hasłem „PIERWSZY CZŁOWIEK – POLAK – RATOWNIK”  realizowanej w ramach projektu Heaven and Hell, którego celem było pokonanie przez te same osoby największej różnicy wysokości na ziemi, czyli zejście na dno najgłębszej jaskini Krubera-Voronia i wejście na szczyt Mount Everest. Tym samym jeden człowiek pokonał różnicę wysokości ponad 10 km. Projekt rozpoczął się w roku 2012, wyjazdem do jaskini Krubera–Voronia i próbą zejścia na suche dno -2080m, która zakończyła się sukcesem. Dnia 13 sierpnia 2012, ekipa w składzie: Grzegorz Michałek, Tomek Piprek, Maciek Kwiatkowski stanęła na dnie najgłębszej jaskini świata. Po sukcesie pierwszej fazy projektu, w okresie od 8 kwietnia do 15 czerwca 2013 r. ekipa w składzie: Grzegorz Michałek, Ryszard Głowacki, ruszyła w Himalaje z zamiarem zdobycia szczytu Mount Everest.

100 0171 Copy

100 0172 Copy

100 0173 Copy

 

Nasz gość spotkał się z serdecznym przyjęciem w gronie uczniów, grona pedagogicznego i Dyrekcji Szkoły. Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem przygód himalaisty który, zachęcał słuchaczy do realizacji swoich marzeń. Po zakończeniu prezentacji  podróżnik, grotołaz i himalaista otrzymał z rąk p. Dyrektor Elwiry Łuckiej upominek - pamiątkowy szkic Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie wykonany przez p. Monikę Kowalską, a uczniowie pozowali do wspólnych pamiątkowych zdjęć.

100 0174 Copy

100 0177 Copy

100 0178 Copy

100 0181 Copy

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Katarzynę Sikorę w ramach  uczestnictwa w programie English Teaching a sfinansowane dzięki uprzejmości Fundacji Nida i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

100 0179 Copy

100 0183 Copy

                                                                                                     

                                                                                                             Katarzyna Sikora

Udostępnij na Facebooku