ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

W ramach współpracy z Polsko - Amerykańską Fundacją Wolności, której krajowym operatorem jest Fundacja Rozwoju Nida i przystąpienia do programu English Teaching - Small Grants którego koordynatorem jest p. Katarzyna Sikora, szkoła w Kowalewie skorzystała z możliwości zaproszenia dwóch anglojęzycznych wolontariuszy, pochodzącej z Meksyku p. Marisol Rodriguez Jimenez i p. Rio Mirula z Indonezji, którzy we wtorek, 30 kwietnia, przeprowadzili zajęcia z uczniami naszej szkoły.

100 0152 Copy

 

Szkolny dzień zamienił się w międzynarodowy warsztat pełen atrakcji, spontaniczności, niezapomnianych wrażeń a przede wszystkim ogromnej dawki języka angielskiego. Oboje wolontariusze w swoich rodzimych krajach posługują się innymi językami aniżeli język angielski. W przypadku p. Marisol jest to język hiszpański natomiast p. Rio posługuje się językiem bahasa Indonesia, dlatego też język angielski stanowił narzędzie komunikowania się między uczniami a naszymi gośćmi.

100 0105 Copy

Spotkanie z wolontariuszami było niezwykłą lekcją tolerancji i poszanowania odmienności ludzi innych narodowości, ras i kultur. Zajęcia ukierunkowane były na zachęcenie uczniów do przełamywania bariery językowej, wzmocnienia własnej wartości a także uświadomienia, iż komunikatywna znajomość języka angielskiego pozwala nam dowiedzieć się więcej o ludziach, którzy mieszkają na innych kontynentach oddalonych tysiące kilometrów od Polski. Wolontariusze przedstawili multimedialne prezentacje swoich krajów, opowiadali o ciekawostkach kulturowych i geograficznych; pokazywali tradycyjne stroje, które uczniowie mogli przymierzyć; zaznajamiali słuchaczy z tradycyjną muzyką i tańcami zarażając uczniów pozytywnym nastawieniem, uśmiechem, otwartością i radością ze wspólnego spotkania.

100 0125 Copy

Goście spotkali się z bardzo serdecznym przyjęciem w gronie uczniów i Dyrekcji Szkoły, a wspólnym pamiątkowym zdjęciom i autografom nie było końca. Na zakończenie wizyty w szkole p. Dyrektor Elwira Łucka wręczyła gościom upominki - szkice Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie wykonane przez p. Monikę Kowalską i podziękowała za przybycie do naszej szkoły.

Wizyta wolontariuszy była możliwa dzięki udziałowi uczniów klasy VB w projekcie “Krok po kroku z zabawnym i funkcjonalnym językiem angielskim”, który realizowany jest w ramach programu English Teaching inicjującego i wspierającego działania na rzecz promocji języka angielskiego i poprawy poziomu jego nauczania wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi oraz wyrównywania ich szans edukacyjnych.    

Galeria zdjęć                    

Koordynator projektu Katarzyna Sikora

Udostępnij na Facebooku