ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

Uczestnicy projektu “Krok po kroku z zabawnym i funkcjonalnym językiem angielskim” programu English Teaching którego krajowym operatorem jest Fundacja Rozwoju Nida wzięli udział w wycieczce, której tematem przewodnim była kultura i zwyczaje USA.

100 0064 Copy

 

Piątego kwietnia uczniowie klasy VB wraz z opiekunami p. Katarzyną Sikorą i p. Małgorzatą Włodarczyk zwiedzili lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi-Lublinku, gdzie uczestniczyli w odprawie pasażerskiej, kontroli bezpieczeństwa, byli obserwatorami przygotowania samolotu do odlotu a także wzięli udział w pogadance z sokolnikiem, który w fantastyczny sposób przedstawił tajniki swojej pracy.

100 0027 Copy

Kolejnym punktem programu wycieczki był posiłek w American Bull, gdzie w klimacie Ameryki Północnej uczestnicy mogli w języku angielskim zamówić a następnie zasmakować typowego amerykańskiego burgera.

100 0048 Copy

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Amerykańskim Centrum Kultury - American Corner przy Uniwersytecie Łódzkim. Jest to biblioteka, która organizuje spotkania i wywiady z ciekawymi ludźmi poruszające różną tematykę ale zawsze związaną ze Stanami Zjednoczonymi. Uczestnicy wzięli udział w pogadance na temat USA a następnie uczestniczyli w krótkich warsztatach, gdzie testowali roboty Wonder Dash, tworzyli własne kompozycje plastyczne z użyciem trójwymiarowych długopisów oraz komponowali z elementów układanki  obwody elektryczne.

100 0063 Copy

Warto wspomnieć iż na zajęciach projektowych poprzedzających wyjazd ćwiczono słownictwo dotyczące podróżowania i zamawiania posiłków w restauracji oraz odgrywano scenki sytuacyjne po to aby jak najlepiej przygotować się do porozumiewania się w języku angielskim w realnych sytuacjach. Uczestnicy wykazali się również swoimi umiejętnościami plastycznymi gdyż wykonali swoje bilety lotnicze oraz paszporty.

100 0068 Copy

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń związanych z projektem.

Galeria zdjęć

 

Katarzyna Sikora

Udostępnij na Facebooku