ZSP w Kowalewie,
ul. B. Chrobrego 36, Kowalew, 63-300 Pleszew

„Bądź kumplem, nie dokuczaj” to akcja, której celem jest przeciwdziałanie dokuczaniu innym na podwórku, w szkole…

Wejdź z przyjacielem, kumplem, bratem, siostrą, tatą… na stronę:

badzkumplem.cartoonnetwork.pl

lub wpisz: „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

obejrzyj filmiki o tym, jak być dobrym kumplem,
sprawdź czy takim jesteś – rozwiąż quizy!

DSCN2960

Każdy może sprzeciwić się dokuczaniu, starać się je powstrzymać - niezależnie, czy ktoś krzywdzi Ciebie czy kogoś innego. W jaki sposób? Wystarczy samemu reagować i zachęcać do tego przyjaciół i znajomych. Bądź pewny siebie! Mówienie głośno o tym, że ktoś komuś dokucza, nie oznacza, że jesteś donosicielem czy skarżypytą. Pomagasz komuś, więc robisz coś dobrego!

DSCN2972

Dokuczanie to nie zabawa. Każdy, komu ktoś dokucza, czuje złość i smutek. Jeśli coś Cię smuci lub złości, porozmawiaj o tym, zamiast krzywdzić innych.

Ktoś, komu dokuczają, a nawet ktoś, kto sam dokucza, także potrzebuje przyjaciela i wsparcia. Staraj się być przyjaznym dla każdego.

DSCN2965

Ambasadorami akcji cartoonnetwork są polscy piłkarze – przyjaciele: Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak. W naszej szkole ambasadorkami są dwie wieloletnie przyjaciółki Gabrysia Garbarczyk i Kinga Ryszewska – uczennice kl. III a gimnazjum. Przygotowały gazetkę związaną z akcją ”Bądź kumplem, nie dokuczaj” oraz wystawę prac plastycznych Gabrysi związanych z tematem przyjaźni. Galeria prac - zapraszamy!

DSCN2974

DSCN2962

DSCN2966

DSCN2967

DSCN2968

DSCN2969

Ewa Gocka

Udostępnij na Facebooku